Локомотив Пловдив победи Спартак Варна като гост в двубой от 13-ия

...

Локо Пловдив излъга Спартак Варна край морето

Локомотив Пловдив победи Спартак Варна като посетител в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Мачът приключи с минималното 1:0 за пловдивчани, като единственото попадение бе маркирано от Бирсент Карагарен в 73-а минута.  Гол на Денис Баланюк в 31-а минута беше анулиран преди този момент за домакините.
Прочетете още
Гостите стигнаха до късмет след единствено 4 минути игра. След пробив на Димитър Илиев, той приключи офанзивата, само че ударът мина настрана след рикошет.

В първите 20-25 минути пловдивчани съумяха да наложат превъзходството си, само че ситуациите не бяха толкоз доста пред вратата на Дичевски.

В 27-а минута топката стигна малко инцидентно до Райън Бидунга, който стреля в близкия ъгъл на Дичевски, само че той се намеси добре.

Само 4 минути по-късно обаче Спартак можеше да вземе задатък. След балонно центриране в наказателното поле на Локо Пловдив Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и заби топката с глава около Динко Хоркаш за 1:0. След намесата ВАР то беше анулирано за засада обаче.

В началото на втората част и двата състава търсеха гола, а в границите на 30 секунди в 53-а минута и двата размениха по един прецизен, само че лек удар.

След няколко точни удари на сметката на гостите, се стигна до попадение за " смърфовете ". След следващата продължителна офанзива на гостите, Бирсент Карагарен беше открит непокрит на границата на наказателното поле, който приключи с прекрасен удар за 1:0.

Спартак Варна - Локомотив Пловдив 0:1

Ето и съставите на двата отбора:

Спартак Варна: 21. Дичевски, 9. Мехмед, 6. Моура, 25. Димов, 23. Менди, 8. Климентов, 11. Митев, 30. Васев, 33. Димитров, 14. Ивей, 27. Баланюк

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 13. Матеус, 91. Бидунга, 4. Паскалев, 50. Томашевич, 15. Зебли, 10. Маркес, 14. Илиев, 7. Дион, 9. Карагарен, 99. Боруков

Източник: trafficnews.bg